Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii taxe si impozite bloc 2018
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

taxe si impozite bloc 2018

revin cu intrebarea ce taxe si impozite plateste un administrator de bloc angajat cu norma de 2ore/saptamana care mai are si un contract cu durata nedeterminata cu norma intreaga la alta firma, si ce impozit plateste asociatia pt el, concret, asociatia mai plateste Contribuția asiguratorie pentru muncă de 2,25%
Asociatia retine si vireaza contributiile ce revin angajatului, CAS-25%, CASS-10%, impozit-10% si contributia angajatorului-2.25%.
asta stiu si e la modul general, intrebarea a fost ce se plateste administratorul fiind angajat si la alta societate cu norma intreaga cu contract, deci asociatia plateste si acel 2,25% ?
Si ati primit raspuns la intrebare, asta prevede legea, indiferent cate contracte are administratorul.