avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

Sint nascuta in ianuarie 1961 si am cotizat 30 de ani din care sase in grupa II . Cind pot cere pensionare anticipata ?
Cel mai recent răspuns: rodica61 , utilizator 22:57, 20 Octombrie 2009
Interventie moderator

@carmenmur

Va rog ca, in interventiile dvs. viitoare in acest forum, sa prezentati si argumente.
Va multumesc!
Ultima modificare: Vineri, 16 Octombrie 2009
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Imi cer scuze cred ca am vazut mesajul tirziu , 55 de ani implinesc in ianuarie 2016
Argumentele sint de ordin personal , tin de nevoile familie de-a ma avea acasa .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cand pot iesi la pensie? ica-40 ica-40 am 30 de ani de munca sint nascuta in 1961 si nu am grupa .cred ..cind pot iesii la pensie normal ..si cind pot iesii anticipat si in ce conditii pot iesi ... (vezi toată discuția)
Conditii de pensionare anticipata simona_popescu simona_popescu Buna ziua, Tatal meu este nascut in 7 dec 1950 (va implinii anul acesta varsta de 59 de ani) si are o vechime de 35 de ani. As dori sa stiu din ce luna are ... (vezi toată discuția)
Pensie limita da varsta cu ani lucrati in gr.2 soridraia soridraia - femeie data nasterii 30.07.1953, ani lucrati 37 din care 19 ani si 8 luni in grupa 2 de munca. - cu ce data as putea iesi in pensie la limita de varsta? (vezi toată discuția)