Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

Sint nascuta in ianuarie 1961 si am cotizat 30 de ani din care sase in grupa II . Cind pot cere pensionare anticipata ?
Interventie moderator

@carmenmur

Va rog ca, in interventiile dvs. viitoare in acest forum, sa prezentati si argumente.
Va multumesc!
Gabriela Pintea, Consilier juridic
Imi cer scuze cred ca am vazut mesajul tirziu , 55 de ani implinesc in ianuarie 2016
Argumentele sint de ordin personal , tin de nevoile familie de-a ma avea acasa .