Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Autorizatie DSV-Plan HACCP si SOP!
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Autorizatie DSV-Plan HACCP si SOP!

As vrea sa stiu daca pentru un fast food de 25 mp in care se vor comercializa sandwchiuri,pizza(achizitionata nu produsa in unitate)sucuri,este nevoie de un plan HACCP complet!Multumesc!
Despre ce plan scrieti ? Nu mai faceti prescurtari, Respectivele prescurtari nu au legatura cu sectiunea unde ati deschis discutia.
HACCP este un acronim al sintagmei Hazard Analysis and Critical Control Point (analiza riscurilor si a punctelor critice de control).

Un plan HACCP este un document scris care descrie modul in care dvs. planuiti sa gestionati si sa controlati pericolele referitoare la siguranta alimentara din organizatia dvs.

Prin urmare, si pentru fast-foods este necesar un astfel de plan.

Detalii :
[ link extern ]

De mutat la Societati comerciale.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Buna ziua! Si eu am un fast food si pentru activitatea aceasta de alimentatie publica, este cu siguranta nevoie de intocmire dosar HACCP conform cerintelor Directiei Sanitar Veterinare (DSV). Eu am apelat la ESQCert, un organism de certificare ce intocmeste si documentatia HACCP sau ISO 22000, iar in 5 zile a fost gata. Recunosc, ca nu am auzit de acest SOP. Succes!
Paul_iancu, utilizator

Buna ziua , daca aveti nevoie de un astfel de plan Haccp , va pot ajuta ( sunt PF pentru implamentari si consultanta Haccp ) . Multumesc frumos , o zi buna !

Ruscorina1290@yahoo.com

Alex Danit a scris:

As vrea sa stiu daca pentru un fast food de 25 mp in care se vor comercializa sandwchiuri
,pizza(achizitionata
nu produsa
in unitate)sucuri,este nevoie de un plan HACCP complet!Multumesc!