Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Modificare la Legea pensiilor.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Modificare la Legea pensiilor.

Buna seara,
In ce M.O. pot gasi art.din Legea pensiilor modificata in noiembrie 2017 potrivit caruia pensia de invaliditate poate fi cumulata cu veniturile din activitati independente, respectiv drepturi de autor, proprietate intelectuala si drepturile conexe .
Multumesc.
Legea nr. 217 din 17 noiembrie 2017 pentru modificarea și completarea Legii nr. 263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice, publicata în MONITORUL OFICIAL nr. 908 din 20 noiembrie 2017

[ link extern ]