avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1034 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutor social pentru mama singura
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutor social pentru mama singura

Numele meu este Manea Mariana , am si eu o intrebare , pot beneficia de ajutor social , sunt o mamica divortata cu 2 copii( gemenii) in varsta de 3 ani si 8 luni nu am venit decat pensia alimentara de 700 de Ron plus alocatia de 160 lei . Nu am nimic pe numele meu ! Va multumesc!
Ultima modificare: Miercuri, 10 Ianuarie 2018
Mariana Manea30, utilizator

Alte discuții în legătură

Drepturile mamei singure lilicretu71 lilicretu71 ce drepturi are o mama care este singura si nu are nici un venit,locueste cu mama ei care este divortata si este pensionara? (vezi toată discuția)
Scoatere de la ajutorul social ElenaLuisa ElenaLuisa O mama are 3 copii minori. Unul este din prima casatorie si e divortata si nu primeste pensie alimentara,iar ceilalti doi sunt gemeni si tatal lor nu a fost ... (vezi toată discuția)
Drepturile mamicii! David90 David90 Buna ziua.As dori sa stiu de ce drepturi pot beneficia ca si mamica singura, cu un copil de 1 an si 4 luni in grija?Ma refer aici la ajutor social sau alocatie ... (vezi toată discuția)