avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 967 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vreau sa deschid rol pe constructie fara acte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vreau sa deschid rol pe constructie fara acte

Ce lege exista pt a putea trece o constructie de 79/mp fara acte doar parter la rol pt a putea platii inpozit
Dorim.sa ni-se deschida rol pana intram in legalitate daca cineva de specialitate stie va rog sa imi lasati legea unde Primaria are obligatia de ami deschide rol pe constructie specific ca am Cadastru in care este si casa

Alte discuții în legătură

Casa veche cazuta alinasibogdan alinasibogdan Buna ziua.Am un teren cu o casa veche pe el, care este cazuta.as vrea sa stiu daca se poate face constatarea casei respective fara o autorizatie de demolare( ... (vezi toată discuția)
Vanzare casa construita pe teren extravilan! aydinmihaela aydinmihaela Buna ziua! As avea si eu nevoie de sfatul unui expert! In anul 2008 am achizitionat 500 mp teren extravilan intr-o zona de deal. Apoi am mers la Primaria de ... (vezi toată discuția)
Dovada investitie in casa parintilor Daniel33 Daniel33 buna ziua mama mea detine o casa pe care am reparat o si extins o eu. decizia a fost luata in comun in familie, dar cum se zice paza buna trece primejdia ... (vezi toată discuția)