avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 572 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Am o adeverinta din care rezulta ca in perioada 14-03-1991-----01-12-1992 am lucrat in functia de lacatus si am fost incadrat in grupa 2 de munca in procent de 50 % conf. Anexa 2 pct. 184 din Ord. 50/1990. Pot beneficia de reducerea varstei de pensionare ?
Cel mai recent răspuns: procesomanul , utilizator 23:04, 11 Ianuarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru reducerea varstei de pensionare in gr. a II-a, trebuie sa aveti cel puntin 6 ani vechime, in procent de 100/%.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Gupa i de munca wizzard68 wizzard68 Buna ziua tuturor !! In urma unui proces avut cu angajatorul privind acordarea grupei I de munca Curtea de Apel Bucuresti prin decizia irevocabila ... (vezi toată discuția)
Dosar de pensionare jordy23 jordy23 Buna seara. Doresc sa va adresez o intrebare cu speranta ca ne puteti ajuta. Tatal meu a depus recent o cerere pentru pensionare dar a fost respinsa Va pot da ... (vezi toată discuția)
Reducerea varstei standard de pensionare (1) viki viki viki viki ====================================================== Buna seara , ma numesc Bucur Viorica ,nascuta in anul 1955-04-08 si as dori sa-mi spuneti cind ma pot ... (vezi toată discuția)