Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Am o adeverinta din care rezulta ca in perioada 14-03-1991-----01-12-1992 am lucrat in functia de lacatus si am fost incadrat in grupa 2 de munca in procent de 50 % conf. Anexa 2 pct. 184 din Ord. 50/1990. Pot beneficia de reducerea varstei de pensionare ?
Pentru reducerea varstei de pensionare in gr. a II-a, trebuie sa aveti cel puntin 6 ani vechime, in procent de 100/%.