Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Apartament prima casă
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Apartament prima casă

Am o ruda care a cumparat anul trecut un apartament cu programul Prima casă, Respectivul s-a îmbolnăvit și se va muta din localitatea unde are apartamentul .Poate ceda împrumutul altcuiva?Cum se poate soluționa aceasta problemă în cazul în care s-a găsit persoana care dorește sa preia contractul?
Nu poate face nimic fara acordul bancii.
Un act de dare in plata ar fi o varianta. Sa discute cu cei de la banca despre aceasta posibilitate.