avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1373 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ccc si PFA
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ccc si PFA

Daca am deschis un PFA si sunt in CCC,beneficiez de indemnizatie daca suspend CIM-ul...asa am inteles...si daca venitul nu este mai mare de 3000 lei?dar daca PFA-ul este nou si eu am depus declaratia 220 pe un venit net anual estimat de 4000 lei dar eu nu depasesc 3000 lei,este ok?

Alte discuții în legătură

Ccc Mada87lina Mada87lina Daca am deschis un PFA si sunt in CCC,beneficiez de indemnizatie daca suspend CIM-ul...asa am inteles...si daca venitul nu este mai mare de 3000 lei?dar daca ... (vezi toată discuția)
Contributii pensii, sanatate pfa slade_green2000 slade_green2000 Buna ziua. Mi-am deschis un PFA si am inteles ca trebuie platite taxe de 10,5% si 5,5% pentru pensii si casa de sanatate. As vrea sa stiu daca aceste taxe se ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie de crestere pentru venit ca pfa grandanat grandanat Am cateva intrebari legate de modalitatea de calcul a indemnizatiei in functie de venitul obtinut ca PFA. Sa zicem ca avem urmatoarea situatie. PFA ... (vezi toată discuția)