Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituirea taxelor auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituirea taxelor auto

UN pensionar intreaba...
Contul bancar trebuie sa fie al titularului (platitorul de taxa) ???sau platitorul de taxe poate sa fie imputernicit pe un cont bancar ?....sau poate da un cont bancar al unei rude apropiate?...
Cine ne poate spune cu exactitate..MULTUMESC

Banii vor fi depuși în conturi bancare "Restituirea sumelor cuvenite contribuabililor se efectuează prin decontare bancară în contul bancar indicat prin cererea de restituire", scrie în ordinul comun amintit...altfel va putea fi respinsă cererea !!!!
gheorghe1938, utilizator