avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 641 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Restituirea taxelor auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Restituirea taxelor auto

UN pensionar intreaba...
Contul bancar trebuie sa fie al titularului (platitorul de taxa) ???sau platitorul de taxe poate sa fie imputernicit pe un cont bancar ?....sau poate da un cont bancar al unei rude apropiate?...
Cine ne poate spune cu exactitate..MULTUMESC

Banii vor fi depuși în conturi bancare "Restituirea sumelor cuvenite contribuabililor se efectuează prin decontare bancară în contul bancar indicat prin cererea de restituire", scrie în ordinul comun amintit...altfel va putea fi respinsă cererea !!!!
Ultima modificare: Vineri, 12 Ianuarie 2018
gheorghe1938, utilizator

Alte discuții în legătură

Plata din trezorerie darkvortex darkvortex Pe data de 03.01.2017 sa facut un transfer dintr-un cont de trezorerie al unei societati comerciale direct in contul curent bancar al societatii mele. Doresc ... (vezi toată discuția)
Succesiune - conturi bancare miara miara Daca o persoana are bani depusi in banca ( cu un imputernicit care poate scoate banii), dupa decesul sau acei bani revin imputernicitului sau se impart la toti ... (vezi toată discuția)
Transfer bancar mihaelabonjcz mihaelabonjcz Buna ziua .Am o problema mare ,matusa mea in varsta de 73 ani avand mai multe conturi bancare si neavand pe nimenea acum 4 ani mi-a trecut 7000 euro prin ... (vezi toată discuția)