Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cass arenda 2018?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cass arenda 2018?

se mai calculeaza cass pentru veniturile din arenda de catre arendas?
sau trebuie sa ma duc sa declar singur veniturile
george-neagu, moderator
daca venitul tau din arenda nu depaseste pentru anul 2017 pragul de 22.800 lei nu trebuie depusa declaratia 600 si nu se datoreaza CASS in 2018. Daca ar fi depasit, s-ar fi depus D600 si s-ar fi datorat 2.280 lei in 2018 sub forma de plata anticipata. Pentru venitul din arenda nu se va opri CASS la sursa in 2018 ,asa ca in anul 2018 ti se va opri de catre arendas doar impozitul de 10 % pt venitul din arenda