Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA D318
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

D318

Buna ziua. De cand s-a actualizat D318, la depunere imi apar niste erori de genul "S-a precizat text liber pentru descrierea bunurilor dar codul nu este egal cu 10" , "Unul din numerele de înregistrare în scopuri de TVA/codul de înregistrare fiscal? al furnizorului nu este conform cu formatul numarului de inregistrare/codului de inregistare fiscala al statului membru de rambursare: pozitia 26 numar/data factura 61064/06.12.2017". Precizez ca datele sunt inregistrate la fel ca in cea veche, nefiind schimbata dupa actualizare. S-a confruntat cineva cu aceasta problema? Multumesc!
Buna ziua,
Spre deosebire de formularul vechi, la descriere nu mai trebuie completat nimic, cu exceptia cazului in care folositi codul 10.

Va mulțumesc mult.