avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transformare post de functionar public
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transformare post de functionar public

Buna ziua,
Sunt angajat la primarie in compartimentul investitii si proiecte europene, iar incadrarea mea este ca personal contractual (studii medii), desi am absolvit masterul in Stiinte Economice (AATCS), pe langa asta am si atributii de registratura si achizitii publice.
Intrebarea mea vine acum: care este baza legala de care trebuie tinut cont daca se doreste transformarea unui post de functionar public consilier juridic (care este vacant) in functionar public de achizitii publice (care nu exista) ?
Sau infiintarea unui nou post de functionar public de achizitii publice.
Va multumesc !

Alte discuții în legătură

Transformarea unui post de fuctionar public Viorel Popescu 93 Viorel Popescu 93 Buna ziua, Sunt angajat la primarie in compartimentul investitii si proiecte europene, iar incadrarea mea este ca personal contractual (studii medii), desi am ... (vezi toată discuția)
Transformare unui post de functionar public Viorel Popescu 93 Viorel Popescu 93 Buna ziua, Sunt angajat la primarie in compartimentul investitii si proiecte europene, iar incadrarea mea este ca personal contractual (studii medii), desi am ... (vezi toată discuția)
Transformare post bibliotecar studii medii in studii superioare bibliotecar sanda1956 sanda1956 Poate fi transformat postul de bibliotecar studii medii in bibliotecar studii superioare (conf. Ord. 10/2008), daca studiile absolvite sunt de alta ... (vezi toată discuția)