avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1360 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Onorariu citire dosar
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Onorariu citire dosar

Ce onorariu este pentru citit dosar ?
Ultima modificare: Duminică, 21 Ianuarie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Avocat Minoi , utilizator 18:17, 28 Ianuarie 2018
Nu exista nici o prevedere care sa interzica avocatilor ca in stabilirea onorariului sa se raporteze la sumele ce au fost indicate in hotararea respectiva,chiar daca aceasta a fost amanata,
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu exista nici o prevedere care sa interzica avocatilor ca in stabilirea onorariului sa se raporteze la sumele ce au fost indicate in hotararea respectiva

Corect, dar pentru userul care a pus întrebarea răspunsul este inutil.
Multumesc,ptr,informatie.

Apreciez promptitudinea,

Raspunsul meu era pur informativ. Deoarece intrebarea era pur orientativa ,in sensul ca nu s-a facut referire la obiectul dosarului..Starea sa procesuala ,(cale ordinara sau extraordinara de atac) Nici natura cauzei ,civila ,penala ,comerciala ,etc.
Ultima modificare: Duminică, 28 Ianuarie 2018
Avocat Minoi, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Barouri marciuc marciuc ce parere aveti despre unbr-unbr traditional? (vezi toată discuția)
Avocati straini in romania Alvaro Liniers Alvaro Liniers A avut zilele trecute examen pentru avocati strain care vrea se profeseze cu drept romanesc. Eu n-am facut. Stie cineva cum a fost si ce persoane s-a ... (vezi toată discuția)
Onorariu avocați BogdanM88 BogdanM88 Cuantumul onorariului dat avocaților este limitat obligatoriu de vreo grilă, în funcție de anumite criterii? (obiectul dosarului, valoarea ... (vezi toată discuția)