Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Onorariu citire dosar
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Onorariu citire dosar

Ce onorariu este pentru citit dosar ?
Manuela Rășină, administrator
Nu exista nici o prevedere care sa interzica avocatilor ca in stabilirea onorariului sa se raporteze la sumele ce au fost indicate in hotararea respectiva,chiar daca aceasta a fost amanata,
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Nu exista nici o prevedere care sa interzica avocatilor ca in stabilirea onorariului sa se raporteze la sumele ce au fost indicate in hotararea respectiva

Corect, dar pentru userul care a pus întrebarea răspunsul este inutil.
Multumesc,ptr,informatie.

Apreciez promptitudinea,

Raspunsul meu era pur informativ. Deoarece intrebarea era pur orientativa ,in sensul ca nu s-a facut referire la obiectul dosarului..Starea sa procesuala ,(cale ordinara sau extraordinara de atac) Nici natura cauzei ,civila ,penala ,comerciala ,etc.
Avocat Minoi, utilizator