Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Control intern managerial
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Control intern managerial

Buna ziua! Sunt functionar public la o primarie si am o dilema in ceea ce priveste implementarea sistemului de control intern managerial la nivelul institutiei noastre...conducerea primariei doreste sa contracteze astfel de servicii, insa avand in vedere OSGG 400/2015 conducatorul institutiei trebuie sa infiinteze prin act decizional intern Comisia cu rol in acest sens, iar acelasi ordin prevede ca delegarea acestor atributii unui tert echivaleaza cu neindeplinirea obligatiilor de catre conducatorul institutiei...Exista aceasta posibilitate de externalizare a sarcinilor privind implementarea sistemului de control intern managerial catre o societate care ofera astfel de servicii...ma intereseaza baza legala si experientele dvs.Va multumesc.
ContSters455690, utilizator