Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Modificare culoare automobil
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Modificare culoare automobil

Buna ziua! Mi.am achizitionat un automobil si din cauza ca nu mi-a placut culoarea , am hotarat sa o revopsesc.( din galben am facut-o albastru). Am facut programare la RAR pentru schimbarea culorii, insa m-au programat peste o luna. Intrebarea mea este: pot circula cu automobilul pana schimb culoarea in certificat? Am o copie de la programarea online facuta la RAR cu data si numarul de ordine. Ma ajuta cu ceva daca ma opreste politita si arat programarea respectiva? Va multumesc!
Pentru a preintampina situatii neplacute si consecintele aferente ,este de preferat sa asteptati constatarea si consemnarea omologarii modificarii cu completarea in evidente
Nu se stie peste ce agent de politie dati ....