Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Adeverinta pentru concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Adeverinta pentru concediu medical

Buna ziua. Sunt in concediu medical si vreau sa prelungesc, dar la locul meu de munca refuza eliberarea adeverintei din cauza ca am primit o Adeverinta acum 2 saptamani cand am prelungit concediul medical. De ce nu pot sa primesc inca o Adeverinta?
Cristi_56, utilizator
Casa de asigurări de sănătate/angajatorul are obligaţia să elibereze asiguratului adeverinţa prevăzută în anexa nr. 7 la normele de aplicare a OUG 158/2005, din care să reiasă numărul de zile de concediu medical avute în ultimele 12/24 luni.