avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 812 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... DEMISIA LA ZI
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

DEMISIA LA ZI

Buna ziua,
Ce lege se aplica daca vreau sa imi dau demisia la zi, motiv fiind nerespectarea contractului de munca, ca neacordarea concediului de odihna si ore suplimentare? Salariul pentru zilele lucrate luna aceasta cand mi se acorda? Multumesc mult!

Alte discuții în legătură

Demisia la zi lucianacristina09 lucianacristina09 Buna ziua, Ce lege se aplica daca vreau sa imi dau demisia la zi, motiv fiind nerespectarea contractului de munca, ca neacordarea concediului de odihna si ore ... (vezi toată discuția)
Cim -concediu de odihna anual si durata timpului de lucru Roxy30 Roxy30 Buna ziua.Am si eu urmatoarea nelamurire...am fost angajata la o firma iar in contractul meu de munca scrie asa: Durata muncii.-norma intreaga, durata ... (vezi toată discuția)
Incetarea contractului individual de munca tribeca tribeca Buna ziua, Vreau sa solicit incetarea contractului individual de munca fara perioada de preaviz. Ce articole din legislatia muncii imi dau posibilitatea sa ... (vezi toată discuția)