Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Recuperare concedii medicale
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Recuperare concedii medicale

INCEPAND CU IANUARIE 2018 CUM SE RECUPEREAZA DIFERENTA DE CONCEDII MEDICALE DE LA CASA DE SANATATE?
LA FEL CA IN 2017 CU CERERE PT. DIFERENTA?
CAZ CONCRET:
IANUARIE 2018 CONCEDII MEDICALE TOTALE=329 LEI IAR SUMA DE SUPORTAT DIN FNUASS= 450 LEI. REZULTA O SUMA DE 121 LEI DE RECUPERAT. SUMA DE 329 LEI SE SCADE DIN CONTRIBUTIA ASIGURATORIE PENTRU MUNCA?
george-neagu, moderator