Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stimulent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stimulent

Daca i-au stimulent insertie timp de doi ani ai copilului lucrand pot prelungii stimulentul pana la trei ani ai copilului? Precizez ca nu doresc sa intru in concediu crestere copil ci direct cu stimulent. Va multumesc
De cand - data - luati stimulent de insertie ?
Inca nu am nascut c-am pe 4 iulie ar trebui sa nasc. Deci din luna iulie 2018

Cornel Vasile a scris:

De cand - data - luati stimulent de insertie ?

In acest caz, cred ca veti primi stimulent pana la implinirea varstei de 3 ani de catre copil.

Intrebati si la AJPIS.