avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 871 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Stimulent
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Stimulent

Daca i-au stimulent insertie timp de doi ani ai copilului lucrand pot prelungii stimulentul pana la trei ani ai copilului? Precizez ca nu doresc sa intru in concediu crestere copil ci direct cu stimulent. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:32, 9 Februarie 2018
De cand - data - luati stimulent de insertie ?
Inca nu am nascut c-am pe 4 iulie ar trebui sa nasc. Deci din luna iulie 2018

Cornel Vasile a scris:

De cand - data - luati stimulent de insertie ?

In acest caz, cred ca veti primi stimulent pana la implinirea varstei de 3 ani de catre copil.

Intrebati si la AJPIS.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc - stimulent insertie akcentstyle akcentstyle Buna ziua, Fetița mea împlinește 2 ani pe 19 septembrie. Soția se afla momentan în concediu de creștere a copilului. Vă prezint următoarea ipoteza, cu ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie pana la varsta de 3 ani a copilului iolanda15 iolanda15 Buna seara! Va rog sa-mi spuneti, daca fetita mea implineste 2 ani pe 7 octombrie 2014 si eu ma intorc la serviciu cu 62 zile mai devreme, respectiv pe 5 ... (vezi toată discuția)
Concediul de crestere a copilului anemonaandoran anemonaandoran Buna ziua, Am nascut in noiembrie 2014, deci mai sunt 7 luni pana cand copilul implineste 2 ani. Mentionez ca nu am luat nici o zi de concediu de crestere a ... (vezi toată discuția)