Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parereri referitoare la problema mea si rezolvarea cea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parereri referitoare la problema mea si rezolvarea cea mai usoara

Buna ziua!
Va prezint problema mea : am un teren intravilan pe care familia mea il foloseste de peste 30 de ani. Acest teren apare in CF pe numele unui stramos ( fratele bunicii mele paterne-decedat , bunica- decedata, tata-decedat) .As dori sa stiu cum as putea sa il trec pe numele meu, avand in vedere ca mai exista si alti mostenitori din partea bunicii .Precizez ca pe cale notariala m-am interesat si este foarte complicat , de aceea cer sfatul unui avocat de aici.
Va multumesc ! Astept raspunsuri.
ana20162016, utilizator