avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis retinut in germania pentru alcool
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis retinut in germania pentru alcool

Buna ziua o i trebare am
Mi-a foat retinut permisul pe data de 02/17 in germania pentru alcool timp de 9 luni si cu o amenda de 900€ ,pe care inca nu am platito. Permisul meu expira 04/2018 si inca nu a fost trimis acasa. Cum as putea sa procedez in cazul acesta...Multumesc frumos!!

Alte discuții în legătură

Permis retinut pentru alcool in germania miklosfulop miklosfulop buna am si eu o intrebare la care nu gasesc raspuns :( pe data de12 mai mia fost retinut permisu pt alcol #-o 1,62 in sange asa ca mi sa suspendat dreptul ... (vezi toată discuția)
Permis suspendat in germania pentru alcool marye marye la un control de rutina pe sotul meu l-au gasit cu 1.90 la mie alcool in aerul respirat (mentionez ca el lucreaza in germania de 5 luni si e singur).a primit o ... (vezi toată discuția)
Alcool germania cretzu194 cretzu194 Buna ziua , sambata seara un prieten a fost oprit in Germania de politia rutiera , problema e ca bause 5-6 beri de 7% alcool.Nu stie cat a avut in aerul ... (vezi toată discuția)