avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1877 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Cale de acces spatiu comercial
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Cale de acces spatiu comercial

Buna ziua
Am cumparat un apartament transformat in spatiu comercial in sectorul 4 , unde este inchiriat.
Am avut un control de la directia generala De politie locala si mi se cere dovada platii pentru calea de acces.
Tin sa mentionez ca aceasta cale de acces este contruita inainte sa cumpar eu spatiul , de peste 10 ani cred , Dar nu am sau mai bine zis nu a avut nimeni autorizatie de constructie, cu toate ca vechiul proprietar a facut o cerere la serviciul urbanism si amenajare teritoriala si i-a fost acceptata cererea shimbarii de destinatie , in urma verificarilor de la fata locului.
Am sunat la politie locala si mi-au spus sa depun o cerere la taxe si impozite pentru plata acelei taxe.
In cerere am vz ca scrie ce acte depuse printre care si autorizatia de contructie a caii de acces.
Tin sa mentionez ca toate actele sunt in regula calea de acces nu deranjeaza pe nimeni si are 1m deschidere la trotuar.
Ce parere aveti,voi intampina probleme ?

Alte discuții în legătură

Cale de acces spatiu comercial silviu7701 silviu7701 Buna ziua Am cumparat un apartament transformat in spatiu comercial in sectorul 4 , unde este inchiriat. Am avut un control de la directia generala De ... (vezi toată discuția)
Cale de acces spatiu comercial silviu7701 silviu7701 Buna ziua Am cumparat un apartament transformat in spatiu comercial in sectorul 4 , unde este inchiriat. Am avut un control de la directia generala De ... (vezi toată discuția)
Prin spatele blocului era o trecere de 2,5-3 m latime care a ... Cornea444 Cornea444 Prin spatele blocului era o trecere de 2,5-3 m latime care a fost blocata de vecinul de la parter cu doua garduri, din care a rezultatat o mini curte. Trecerea ... (vezi toată discuția)