Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... VECHIME IN DOMENIUL STUDIILOR ABSOLVITE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

VECHIME IN DOMENIUL STUDIILOR ABSOLVITE

Buna ziua!
Sunt absolventa a Facultatii de Stiinte juridice dar si a Facultatii de Stiinte economice si intentionez sa particip la concurs pentru o functie de consilier resurse umane grad de debutant.
Una dintre conditiile de participare la concurs este de a fi absolvent al Facultatii de Stiinte economice sau a Facultatii de Stiinte juridice.
Intrebarea mea este: daca detin studii superioare economice si studii superioare juridice, in cazul admiterii pot beneficia de vechime in specialitatea ambelor domenii. tinand cont de cerintele postului?
Mai exact vechimea in specialitate se poate acumula si pe studii economice si pe studii juridice.in acelasi timp, tinand cont ca, pentru aceasta functie este intradevar nevoie de cunostinte in domeniul economic dar si in cel juridic.
teodoranf, utilizator
Vechimea în studii nu este data de acele cunoștințe, ci de perioada în care v-ați desfășurat activitatea pe postul care necesita acele studii.

În cazul dvs.; având în vedere conditiile de studii necesare ocupării acelei functii se poate spune ca veți acumula vechime in specialitate atat pe studii economice cat si pe studii juridice.in acelasi timp,