Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Proceduri vamale si de TVA
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Proceduri vamale si de TVA

Am urmatoarea situatie: Firma A (din Romania) primeste o marfa de la firma B (din UE) cu o factura emisa de catre firma C (non-UE). Mentionez ca marfa a fost deja vamuita in UE de catre firma B (contract cooperare intre firma C - non UE si firma B - UE). Va rog, ce regim are aceasta marfa? O consider ca si achizitie UE? Multumesc.
george-neagu, moderator