avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 655 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie în Spania
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie în Spania

Buna seara sunt divorţata de 8 ani si má aflu în situaţie de a má recástori în spania Am furnizat oficiului civil în spania o serie de documente prin care setinţa invocable si definitiva de divorţ original ïmi cere vechiul certifica de casatorie cum por sal obţin în condiţile în care originalu lam depus la dosarul pentru închiera divorțului.
Cel mai recent răspuns: Elena1986ianuarie , utilizator 02:30, 18 Februarie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
De la dosarul de incheiere a casatoriei
De la primárie a zis cá nu se puate da certificatul de casatorie
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ce treaba are primaria? Ati divortat la primarie?
Hotararea de divort este tradusa si apostilata in limba spaniola?
Pentru casatorie în cere certificatul de naştere pruliligúe. Certificatul literal al pruliligúe casatorie anterioare sau în lipsa acestuia. Certificatul de stare civila divorţ .Certificatul de capacitate matrimonio pruliligúe sau în viciul îmi puteti explica de unde se puate scuate a ceste acte .
Hotarîrea de divorţ este tradusa în spaniola de notar
Elena1986ianuarie a scris:

Ce treaba are primaria? Ati divortat la primarie?
Hotararea de divort este tradusa si apostilata in limba spaniola?

Ultima modificare: Duminică, 18 Februarie 2018
631936597, utilizator

Alte discuții în legătură

Divort, certificat de nastere minor neagualina neagualina Buna ziua.am divortat la notar in bucuresti anul trecut.In timpul casatoriei Am dat nastere unui baietel in anul 2009 in spania copilul nu are tata biologic a ... (vezi toată discuția)
Certificatul de casatorie dupa divort 631936597 631936597 Buna ziua sunt divortatá de 8 ani si ma aflu în situația de a má recástori în spania am furnizat oficiului de stare civila în spania o serie de ... (vezi toată discuția)
Cetatanie romana executare executare Buna ziua! Am o intrebare cu privire la dreptul de cetatenie romania. Voi incerca sa fiu cat se poate de concis! Am o prietena romanca, care locuieste in ... (vezi toată discuția)