Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Casatorie în Spania
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Casatorie în Spania

Buna seara sunt divorţata de 8 ani si má aflu în situaţie de a má recástori în spania Am furnizat oficiului civil în spania o serie de documente prin care setinţa invocable si definitiva de divorţ original ïmi cere vechiul certifica de casatorie cum por sal obţin în condiţile în care originalu lam depus la dosarul pentru închiera divorțului.
De la dosarul de incheiere a casatoriei
De la primárie a zis cá nu se puate da certificatul de casatorie
Ce treaba are primaria? Ati divortat la primarie?
Hotararea de divort este tradusa si apostilata in limba spaniola?
Pentru casatorie în cere certificatul de naştere pruliligúe. Certificatul literal al pruliligúe casatorie anterioare sau în lipsa acestuia. Certificatul de stare civila divorţ .Certificatul de capacitate matrimonio pruliligúe sau în viciul îmi puteti explica de unde se puate scuate a ceste acte .
Hotarîrea de divorţ este tradusa în spaniola de notar
Elena1986ianuarie a scris:

Ce treaba are primaria? Ati divortat la primarie?
Hotararea de divort este tradusa si apostilata in limba spaniola?

631936597, utilizator