avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1773 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... provident
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

provident

am imprumut la provident, am mai pus intrebare in feb 2017, din cauza faptulu ica am fost nevoita sa ies la pensie anticipat o perioada nu am putut plati la provident (2 luni) si am ramas restanta am incercat sa fac reesalonare dar au spus ca nu se poate, am si rata la banca, care este 70% din pensie,, din feb 2017 am platit in fiecare luna la provident atat cat am putut avand si rata la banca, acum doamna care vine sa ia rata mi-a spus ca se face verificare si cei restantieri vor fi dati la firme de recuperare, ce imi pot face avand in vedere ca am platit lunar nu a fost luna in care sa nu platesc ( da am avut restante anul 2016 cand am iesit la pensie dar de atunci platesc in fiecare luna o suma care totusi sa ma lase sa si mananc cu toate ca am banca care imi ia rata 70% din pensie) ce se poate face? multumesc

Alte discuții în legătură

Imprumut la provident dana123456 dana123456 am facut un imprumut la provident in dec 2015 am avut unele probleme in 2016, am devenit pensionara, am vorbit cu seful de la provident in 2016 anuntand ca nu ... (vezi toată discuția)
Imi raspunde cineva? multumesc dana123456 dana123456 am un imprumut la provident, am avut doua, unul am platit, am si banca care imi ia 75% din pensie pe card, la provident cand am iesit la pensie nu au vrut sa ... (vezi toată discuția)
Un sfat ce pot face urgent dana123456 dana123456 am un imprumut la provident, am avut doua, unul am platit, am si banca care imi ia 75% din pensie pe card, la provident cand am iesit la pensie nu au vrut sa ... (vezi toată discuția)