avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1999 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere bilant ONG
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere bilant ONG

Buna ziua! Am doua intrebari , ma puteti ajuta?
1. In cazul in care la o asociatie nu a fost depus inca bilantul pentru anul 2008. se poate depune acum sau sa se astepte la anul urmator cand se depune bilantul pt. anul 2009?
2. Iar in cazul in care are activitate economica trebuie sa depuna si declaratia 101?

Va multumesc
Maria
Cel mai recent răspuns: Smart Contab Expert S.R.L. , Contabil 01:33, 5 Noiembrie 2009
Trbuie sa depui bilantul , cu cat mai tarziu cu atat mai rau
deasemenea trebuie sa depui si declaratia 101
Depuneti 101 dupa ce depuneti 010, bineinteles.cu bilantul nu este o problema, se poate depune fara amenda, de regula, cu un memoriu justificativ.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere bilant ong Mariko Mariko Buna ziua! Am doua intrebari , ma puteti ajuta? 1. In cazul in care la o asociatie nu a fost depus inca bilantul pentru anul 2008. se poate depune acum sau sa ... (vezi toată discuția)
Nedepunere d010 la 31.01.2013 pt. trecere la impozitul pe venit dorelbaiu dorelbaiu Am un S.R.L. neplatitor de TVA, fara angajati, cu activitatea nesuspendata, dar care in anii 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 nu a realizat nici un fel de venit ... (vezi toată discuția)
Declaratie de profit Cristina Trasca Cristina Trasca Buna seara,am reusit într-un final să-mi infintez o asociație pt copii cu probleme și întrebarea mea este cum se procedează pentru că firmele,sa imi dea ... (vezi toată discuția)