Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere bilant ONG
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere bilant ONG

Buna ziua! Am doua intrebari , ma puteti ajuta?
1. In cazul in care la o asociatie nu a fost depus inca bilantul pentru anul 2008. se poate depune acum sau sa se astepte la anul urmator cand se depune bilantul pt. anul 2009?
2. Iar in cazul in care are activitate economica trebuie sa depuna si declaratia 101?

Va multumesc
Maria
Trbuie sa depui bilantul , cu cat mai tarziu cu atat mai rau
deasemenea trebuie sa depui si declaratia 101
Depuneti 101 dupa ce depuneti 010, bineinteles.cu bilantul nu este o problema, se poate depune fara amenda, de regula, cu un memoriu justificativ.