Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... PFA Contract comodat bunuri
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

PFA Contract comodat bunuri

Buna ziua,

Se doreste a se deduce 50/ cheltuielile cu reparatiile , combustibilul pentru utilaj agricol, masina personala si telefon intrucat sunt folosite si in interes personal si pentru pfa. La utilajul agricol nu exista actele de achizitie (cumparat de la un
vecin), se poate face ctr comodat pe el? Utilajul e folosit strict de catre pfa.

Mersi
Da, contract de comodat la utilajul agricol. Nu deduceti cheltuielile cu acel telefon daca contractul si factura nu sunt pe pfa.
Multumesc mult