Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Secretar registratura
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Secretar registratura

Buna ziua.poti fi secretar registratura in primărie cu studii gimnaziale?in grila de salarizare este aceasta rubrica de secretar cu studii m/gm
In general, se cer studii medii.
Da știu că în general se cer studii medii! Dar având în vedere faptul că eu sânt angajata deja pe acest post , exista riscul sa mi se desfacă contractul de munca? Am liceul și post lucrează dar fara diploma de bac! Mulțumesc!
folie, utilizator
Pentru care motiv sa vi se desfaca c.i.m. ?
Pe motiv că nu am studii medii!!
In practica judiciara s-a decis ca, lipsa indeplinirii conditiilor de studii pentru ocuparea unei functii conduce la nulitatea contractului individual de munca (Marin Voicu, Mihaela Popoaca – “Dreptul muncii. Tratat de jurisprudenta romana si europeana”, vol. I, Editura Lumina Lex Bucuresti, 2001, p. 86 decizia civila nr. 473/1997 a Curtii de Apel Ploiesti)