avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 495 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ccc tata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ccc tata

Buna seara! As avea câteva nelămurire daca ma puteti ajuta.
1 Dacă tata iese in Ccc poate sa isi mențină funcția de administrator intr-o firma si sa lucreze fara a fi remunerat?
2. Dacă tata iese in Ccc mai are dreptul si la cele 5 zile libere de la stat +cele care se acordă daca faci cursul de puericultura?
3 cand trebuie sa iasa in Ccc, după perioada mea de pre si postnatal sau la data nasterii copilului?
4 cand trebuie anunțat angajatorul, exista un termen anume?
Va Mulțumesc!
Ultima modificare: Joi, 22 Februarie 2018
TMonelina, utilizator

Alte discuții în legătură

Concediu de maternitate TMonelina TMonelina Buna seara! Sunt in urmatoarele situatii: Din 28.08.2017 lucrez la o firma unde urmează să imi încetez activitatea prin demisie la data de 15 04.2018 ... (vezi toată discuția)
Zile libere pentru tata wbo88 wbo88 Buna ziua, Situatia sta in felul urmator: Momentan ambii parinti lucreaza, mama urmeaza sa intre in concediu de risc maternal, apoi concediu prenatal, ... (vezi toată discuția)
Important si urgent mihaelastefan mihaelastefan Buna ziua . Am nascut pe data de 3 ian 2013. In concediu prenatal , am stat de la 1 nov 2012, pana in ziua cand am nascut, adica 64 zile., din cele 126 zile de ... (vezi toată discuția)