Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ccc tata
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ccc tata

Buna seara! As avea câteva nelămurire daca ma puteti ajuta.
1 Dacă tata iese in Ccc poate sa isi mențină funcția de administrator intr-o firma si sa lucreze fara a fi remunerat?
2. Dacă tata iese in Ccc mai are dreptul si la cele 5 zile libere de la stat +cele care se acordă daca faci cursul de puericultura?
3 cand trebuie sa iasa in Ccc, după perioada mea de pre si postnatal sau la data nasterii copilului?
4 cand trebuie anunțat angajatorul, exista un termen anume?
Va Mulțumesc!
TMonelina, utilizator