Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sesizare ITM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sesizare ITM

Buna ziua.
Am facut o sesizare la ITM,in cat timp primesc raspuns? Sesizarea am trimiso online,raspunsul il primesc tot online? Sau prin posta? Mentionez ca in sesizare a trecut toate datele mele.
Multumesc anticipat celor care ma pot ajuta cu raspunsul.
Termenul de raspuns este de maxim 45 de zile de la data inregistrarii petitiei (normal este de 30 de zile la care se poate adauga inca 15 zile de prelungire a termenului), conform OG 27/2002.

Raspunsul la sesizare il primiti , de regula, tot pe adresa de email.