Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Care este baza legala ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Care este baza legala ?

Buna ziua.
Stiti cumva care este baza legala potrivit careia unitatea service , in cazul unui dosar de dauna, emite factura fiscala de reparatii pe numele asiguratului si nu pe cel al asiguratorului?
Multumesc
Asiguratul este cel care solicită efectuarea operațiunilor de service.
OK. Si baza legala ? Un art., ceva? Vreun ordin, lege, ....etc?