Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Spălătorie ( vecini )
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Spălătorie ( vecini )

Buna seara ! Pentru a deschide o spălătorie auto manuala este nevoie de aprobarea vecinilor ? Terenul se afla exact langa primarie,pate afecta și asta ? Că sunt chiar în "nasul" lor acolo să nu îmi de-a aprobare ?
Pentru a deschide spalatoria aveti nevoie de un proiect tehnic intocmit de o firma autorizata, proiect care sa contina statie de epurare ape uzate si racord la canalizarea zonei sau fosa proprie cu posibilitate de vidanjare.
In baza proiectului puteti solicita autorizatie de ctie. de la primarie. La solicitarea acestei autorizatii trebuie sa detineti acceptul vecinilor.
Pentru punerea in functiune a spalatoriei aveti nevoie de autorizatie de mediu pentru apele uzate, deversate.