Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dacă ma pot pensiona
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dacă ma pot pensiona

Am 57 de ani (13.02.1961) , femeie , am cotizat 32 de ani , am și 3 ani și 6 luni grupa a 2 a ma pot pensiona anticipat ?
Februarie 1961 Februarie 2023 62/0 32/0
Pensie anticipata la 57 ani, daca indepliniti conditia de stagiu de 40 de ani, fara stagiul asimilat(cursuri universitare de zi, pensie de invaliditate).