avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salarizare consilier debutant
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salarizare consilier debutant

Buna ziua! Am fost incadrata cu data de 1 august 2017 la casa judeteana de pensii in functia publica de executie de consilier, clasa I, grad profesional debutant, gradatia 2 cu urm. drepturi salariale:
- 1555 lei salariu de baza lunar;
- 145 lei spor pt. conditii periculoase sau vatamatoare.
Incepand cu luna decembrie 2017 mi se stabilesc urm.drepturi salariale (crestere cu 15%):
- 1668 lei salariu de baza lunar;
- 145 lei spor pt. conditii periculoase sau vatamatoare.
Incepand cu data de 01.01.2018 se stabilesc urm. drepturi salariale (crestere cu 25%):
- 2085 lei salariu de baza lunar;
- 182 lei spor conditii periculoase sau vatamatoare.
Intrebarea este daca mi s-a calculat corect la incadrare sporul de vechime? Apoi incepand cu decembrie 2017 acest spor de vechime lipseste. Care e grila dupa care se calculeaza, ca nu mi s-a acordat acest drept pentru ca as fi depasit grila de salarizare.
Cel mai recent răspuns: cristinanaty , utilizator 09:46, 10 Martie 2018
Chiar nimeni nu are cunostintele necesare pentru a lamuri dilema expusa de mine?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul drepturi salariale functionar public vali.herea vali.herea Buna ziua, Sunt incadrata ca functionar public,studii S, inspector,grad profesional asistent, clasa de salarizare 40, gradatia 5, cu o vechime in munca de ... (vezi toată discuția)
Legea 153/2017 stecki stecki Buna Ziua! Am si eu o intrebare foarte aplicata pe legea 153/2017. Sunt consilier superior gradatia a 3 si lucrez intr-un domeniu unde datorita atragerii ... (vezi toată discuția)
Legea unica de salarizare stecki stecki Buna Ziua! Am si eu o intrebare foarte aplicata pe legea 153/2017. Sunt consilier superior gradatia a 3 si lucrez intr-un domeniu unde datorita atragerii ... (vezi toată discuția)