Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Salarizare consilier debutant
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Salarizare consilier debutant

Buna ziua! Am fost incadrata cu data de 1 august 2017 la casa judeteana de pensii in functia publica de executie de consilier, clasa I, grad profesional debutant, gradatia 2 cu urm. drepturi salariale:
- 1555 lei salariu de baza lunar;
- 145 lei spor pt. conditii periculoase sau vatamatoare.
Incepand cu luna decembrie 2017 mi se stabilesc urm.drepturi salariale (crestere cu 15%):
- 1668 lei salariu de baza lunar;
- 145 lei spor pt. conditii periculoase sau vatamatoare.
Incepand cu data de 01.01.2018 se stabilesc urm. drepturi salariale (crestere cu 25%):
- 2085 lei salariu de baza lunar;
- 182 lei spor conditii periculoase sau vatamatoare.
Intrebarea este daca mi s-a calculat corect la incadrare sporul de vechime? Apoi incepand cu decembrie 2017 acest spor de vechime lipseste. Care e grila dupa care se calculeaza, ca nu mi s-a acordat acest drept pentru ca as fi depasit grila de salarizare.
Chiar nimeni nu are cunostintele necesare pentru a lamuri dilema expusa de mine?