avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Achiziție locuinta tva 5%
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Achiziție locuinta tva 5%

Soțul meu are un apartament cu 2 camere cumpărat înainte de căsătorie cu tva 5%. Dacă divorțam pot achiziționa pe numele meu alt apartament cu 3 camere cu tva 5%? Dacă se poate, după cât timp ne putem recăsători?
Mentionez ca eu nu mai am nici un apartament pe numele meu.
Multumesc

Alte discuții în legătură

Achiziție locuinta cu tva 5% Livia Costescu Livia Costescu Soțul meu are un apartament cu 2 camere cumpărat înainte de căsătorie cu tva 5%. Dacă divorțam pot achiziționa pe numele meu alt apartament cu 3 camere ... (vezi toată discuția)
Partaj bunuri in caz de divort mirelada mirelada Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare: Sunt casatorita de 4 ani si am pe numele meu un apartament de 2 camere, ... (vezi toată discuția)
Se poate vinde dupa casatorie, jumatate de imobil sotului/sotiei? AlexyAlexy AlexyAlexy Buna Ziua, Situatia mea este urmatoarea, Am avut un imobil cumparat inainte de casatorie (Apartamentul respectiv, este luat cu TVA de 5%),pe care l-am ... (vezi toată discuția)