Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vinerea Mare ,zi libera
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vinerea Mare ,zi libera

Propunerea legislativă pentru completarea alin. (1) al art. 139 din Legea nr. 53/2003 - Codul Muncii, care prevede adăugarea unei noi zile de sărbătoare legală și nelucrătoare în lista celor deja existente în Codul Muncii,s-a aprobat?!
Eu stiu ca a ramas la Plenul Camerei Deputaţilor, for decizional, care a adoptat proiectul cu 233 de voturi „pentru”, 7 „contra” şi 19 abţineri
Momentan nu a aparut in Codul Muncii.
Propunerea legislativă pentru completarea alin. (1) al art. 139 din Legea nr. 53/2003 - Codul Muncii este trimisa la promulgare la Presedintele Romaniei.
Multumesc!