avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 360 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... vinerea Mare ,zi libera
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

vinerea Mare ,zi libera

Propunerea legislativă pentru completarea alin. (1) al art. 139 din Legea nr. 53/2003 - Codul Muncii, care prevede adăugarea unei noi zile de sărbătoare legală și nelucrătoare în lista celor deja existente în Codul Muncii,s-a aprobat?!
Cel mai recent răspuns: gluten , utilizator 10:15, 6 Martie 2018
Eu stiu ca a ramas la Plenul Camerei Deputaţilor, for decizional, care a adoptat proiectul cu 233 de voturi „pentru”, 7 „contra” şi 19 abţineri
Momentan nu a aparut in Codul Muncii.
Propunerea legislativă pentru completarea alin. (1) al art. 139 din Legea nr. 53/2003 - Codul Muncii este trimisa la promulgare la Presedintele Romaniei.
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Zi libera in codul muncii - ziua sfantului apostol andrei Aargau Aargau Buna ziua, am inteles ca ieri a fost adoptat in Parlament sa fie introdusa ziua de 30. Noiembrie ca zi de Sarbatoare legala. Imi puteti va rog spune daca ... (vezi toată discuția)
Proiect de lege privind modificarea codului muncii: 30 noiembrie - zi libera  Gabriela Monica Ionescu Gabriela Monica Ionescu Lege pentru modificarea alin. (1) al art. 139 din Legea nr. 53/2003 Codul muncii, republicata: Parlamentul Romaniei adopta prezenta lege. Articol unic. - ... (vezi toată discuția)
Zi libera Daliborka Daliborka Buna ziua, S-a aprobat vinerea dinaintea Paştelui, să devină sărbătoare legală şi zi nelucrătoare?Apare si in Codul Muncii? (vezi toată discuția)