avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare proprietate
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare proprietate

Buna ziua! Am mostenit o proprietate de la bunicii mei, insa nu a fost intabulata pe ei, si ei mi-au facut doar un act de donatie. Ce trebuie sa fac ca sa pot intabula pe numele meu? Mentionez ca proprietarii dinaintea bunicilor mei sunt morti.

Alte discuții în legătură

Intabulare proprietate Dana-Ralucaa Dana-Ralucaa Buna ziua! Am mostenit de la bunicii mei o proprietate, care nu a fost intabulata pe numele lor, iar mie mi-au facut doar un act de donatie. Ce trebuie sa fac ... (vezi toată discuția)
Extras cf pentru un teren obtinut prin act de donatie Dana-Ralucaa Dana-Ralucaa Buna ziua! Detin un teren obtinut prin act de donatie de la bunicii mei. Terenul a fost achizitionat in urma cu multi ani si am doar un contract de ... (vezi toată discuția)
Donatie teren sorana_g sorana_g in anul 1993 mama a primit de la tata ( nu erau casatoriti insa au trei copii impreuna , noi copiii nu suntem pe numele tatalui ) un teren cu titlu de donatie ... (vezi toată discuția)