avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

CE stagiu de cotizare minim trebuie Sa am Sa ies la pensie PE caz de boala. Cam cat este o astfel depensie , CE suma.
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 10:15, 7 Martie 2018
Un stagiu de cotizare oricat de mic ar fi acersta.
Se va primi indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 520 de lei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensia sociala anyka49 anyka49 Buna ziua, avand in vedere ca de la 1 martie 2017, nivelul indemnizaţiei sociale pentru pensionari este de 520 de lei. mi-e nu mi s-a dat aceasta ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie sociala pt persoana cu handicap Maria birloiu Maria birloiu Daca o persoana are indemnizatie de handicap 375 lei lunar si nu a lucrat niciodata, poate primi indemnizatie sociala de 704 lei? (vezi toată discuția)
Pensie sociala. constantin29 constantin29 Buna ziua,mama a implinit varsta de pensionare anul asta,dar nu are stagiul minim de cotizare,are doar 12 ani si 2 luni...Exista vreun mod de a se pensiona sau ... (vezi toată discuția)