avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 987 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Am facut o poza unui profesor falsa
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Am facut o poza unui profesor falsa

Am facut o poza unui profesor in care acesta nu este ceea ce pare si a venit politia la liceu sa sterg pozele cu acesta.. De frica nu am inteles ce pot patio caci si acum tremur de frica sunt clasa a 9 . Spunea ceva de cazier penal ..
Am sters la cererea dl politist tot din telefon il arunc si pe geam daca trebuie dar tot nu cred ca asta va aduce mediere... Offf imi ruinez viata mai bine ma sinucid.
Ma rog, nu-i chiar in ordine ce-ai facut dar de aici pana la a-ti ruina viata cred ca mai sunt niste pasi. Uite, chiar acum nu stiu, cati ani ai tu impliniti fiind in clasa a noua?
16 acum o luna

Cornelia Dayes a scris:

Ma rog, nu-i chiar in ordine ce-ai facut dar de aici pana la a-ti ruina viata cred ca mai sunt niste pasi. Uite, chiar acum nu stiu, cati ani ai tu impliniti fiind in clasa a noua?

Am inteles. Hai sa mai lamurim cateva lucruri atunci:
1 - modul in care ai modificat fotografia profesorului ar putea fi interpretat ca obscen sau denigrator? Sau a reiesit doar o caricatura (in sensul din dictionar al cuvantului de caricatura);
2 - unde ai distribuit aceasta fotografie? cativa amici prin mesaje directe sau medii de socializare prin postare?
Am primit poza editata de la cineva si am dat-o pe grupul clasei...doar atat am facut eu .. Si despre poza e poza cu profesorul normala pusa pe o stire cu text-ul de mai jos editat pur si simplu ca fiind interlop etc .. Nimic adevarat doar un edit ..care poate disparea complet.. Si din cate am inteles unii colegi s-au pus sa dea la prt poza...da eu doar am pus-o pe grup si imi asum pana aici da nu vreau sa fiu judecat pt share pt ca nu eu am dat share :/ nu vreau dosar sau alte chestii ma rog la dumnezeu sa imi dea 2 la purtare si sa ma dea afara de la ore 5 zile , am media 10 la purtare pe primu semestru si nu creez probleme in liceu , am terminat cu 9,17 in sem 1 si am 2 de 10 in sem 2 . Am fost si amenintat cu batai de catre cei mai mari unde cred ca au ajuns poza dar ei nu vor sa spuna si imi spuneau in pauza sa iau vina toata asupra mea... Personal imi asum ca am postat pe grup dar era un cerc restrans privat pe care l-am sters complet si tot ce era acolo..

Cornelia Dayes a scris:

Am inteles. Hai sa mai lamurim cateva lucruri atunci:
1 - modul in care ai modificat fotografia profesorului ar putea fi interpretat ca obscen sau denigrator? Sau a reiesit doar o caricatura (in sensul din dictionar al cuvantului de caricatura);
2 - unde ai distribuit aceasta fotografie? cativa amici prin mesaje directe sau medii de socializare prin postare?

Alte discuții în legătură

Dosar penal 16 ani ( problema in liceu ) andreiutzu332 andreiutzu332 La ascultarea unei doamne avocat dumnezeu sa va dea toata sanatatea din lume m-am decis sa fac repost. Problema : Pe 07 martie s-a creat o stire fake cu un ... (vezi toată discuția)
Sunt obligați elevii să facă de serviciu pe școală, dacă nu doresc asta? ContSters160566 ContSters160566 Bună ziua! Am și eu o întrebare și poate măcar de data asta o să-mi răspundă și mie careva?! Am aflat ieri la ședința cu părinții, că fiecare ... (vezi toată discuția)
Pot fi acuzat de ceva daca am comentat poza unui profesor publicata pe net de un coleg? ContSters231669 ContSters231669 buna....eu sunt elev in clasa a 11-zecea,si am urmatoarea problema: unul dintre colegii mei a facut o poza in timpul unei ore de curs la un profesor,aceasta ... (vezi toată discuția)