Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... FRAUDA PE INTERNET
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

FRAUDA PE INTERNET

Buna ziua! Va rog, ce pot face in situatia in care am deschis un cont intr-o retea de socializare, am achitat o suma pentru un abonament de proba de 1 luna, dar nu am primit nici un mesaj de inregistrare, confirmare a platii, cum era firesc. Nici nu am mai putut accesa contul respectiv din ziua urmatoare macar. Am sesizat serviciul respectiv si mi-au raspuns ca nu apar in baza lor de date. Marea problema e ca nemaiavand acces la cont, nu am avut posibilitatea sa il sterg si in luna urmatoare m-am trezit cu o suma foarte mare retrasa din cont de catre respectiva societate, eu neautorizand nici o plata si neprimind de la ei nici un mesaj cu vreo factura. Cum pot proceda in acest caz? Multumesc.
Mergeti la banca si solicitati blocarea tranzactiei pana la clarificarea situatiei.
Multumesc. Asta am facut deja.
Ok, atunci faceti plangere la Politie.