Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Membru fondator
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Membru fondator

Bună ziua .
O persoana poate fi membru fondator în 2 cluburi sportive , diferite?
Mulțumesc anticipat .
george-neagu, moderator
Da,nu exista nici un impediment legal in acest sens.
In cate vrea, cat timp nu are vreunul din acele cluburi (sau federatia sportiva nationala la care e afiliat clubul) vreo clauza statutara sau regulamentaracare sa interzica sa fii membru in alt club cu scop similar...