Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... CIC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

CIC

Buna ziua! Sunt mama unui copil cu handicap grav care in iulie 2018 va implini 3 ani. Momentan sunt in CIC si iau o indemnizatie de 1233 lei.
1. In cazul in care imi prelungesc concediul pana la 7 ani cati bani voi primi lunar?
2. In cazul in care ma intorc la servici cu 60 zile inainte sa implineasca copilul 3 ani, pot lua si stimulentul de insertie si pot lucra si cu o jumatate de norma? (norma mea intreaga e de 18 ore pe saptamana, lucrez in invatamant)
Multumesc. Va multumesc si pentru raspunsurile anterioare.
alina800, utilizator