Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contributii sociale persoana angajata part time
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contributii sociale persoana angajata part time

Ce contributii sociale trebuie sa plateasca o persoana angajata part time in conditiile in care este al doilea job, iar la primul care este si functie de baza salariul este mai mare decat minim: plateste contrbutii doar la brut sau la nivelul salariului minim?
Un pensionar la limita de varsta cu pensie de 500 lei ce contributii tb sa plateasca daca se angajeaza part time cu un salar brut de 240 lei?
Multumesc
george-neagu, moderator