Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Virare tva
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Virare tva

Buna ziua.
DIn noiembrie 2017 sunt tert poprit in relatia dintre un furnizor si ANAF.
Pina in februarie i-am achitat in contul de poprire cv intreaga a facturii.
DIn martie( data la care fz meu a intrat la split tva) cum ar trebui sa virez ? Ca si pana acum sau baza in contul de poprire iar tva-ul in contul de split?
Imi puteti indica un articol din lege? multumesc
george-neagu, moderator