avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 846 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Accident auto (tamponare din spate) cu victimă. Cum ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Accident auto (tamponare din spate) cu victimă. Cum îmi recuperez paguba?

Vreau sa stiu cum imi recuperez paguba in caz de accident si ce pasi trebuie sa fac
Ultima modificare: Vineri, 16 Martie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Consultanta Juridica , Avocat 01:19, 15 Martie 2018
Puteti da mai multe detalii privind modul de producere al accidetului si ce demersuri ati facut pana la acest moment?
Pe data de 04.03.2018 la ora 1.45 am fost lovit in spate in timp ce ma deplasam,am incercat sa comunic cu soferul pentru o intelegere amiabila dar era in stare de ebrietate avansata,am sunat la 112 am declarat incidentul,politia a constatat incidentul,soferul a refuzat sa sufle in etilotest i s-a luat proba de sange pentru alcool.Pana in acest moment am depus plangere la politie pe data de 07.03.2018 ,mi-am scos certificat medico-legal si soferul vinovat mi-a dat asigurarea lui pe data de 12.03.2018,am deschis dosarul de paguba ,acum astept sa vina inspectorul sa constate paguba,masina fiind nedeplasabila.Este bine ce demersuri am facut pana acum?
Cate zile de ingrijiri medicale sunt mentionate in certificatul medico-legal?
P,S,:Nu mi-am retras plangerea de la politie
Urmeaza sa mi-l dea vineri

Alte discuții în legătură

Accident auto cu vătămare corporală. ce recomandați: plângere penală sau să ne îndreptăm către asigurător? Balhas Balhas Buna ziua in urma cu 2 zile am fost implicat Intr un accident din care a rezultat vătămarea corporală a sotie care se afla cu mine în mașină pe locul din ... (vezi toată discuția)
Accident pe trecerea de pietoni - rca-ul poate plati daunele? LAURENTZYU LAURENTZYU revin cu noi intrebari, legate de un nefericit eveniment. un individ a lovit-o pe logodnica mea pe trecerea de pietoni. a lovit-o destul de rau. in urma ... (vezi toată discuția)