Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie

Buna ziua.Sotia are lucrati doar zece ani.La implinirea varstei de pensionare va avea pensie calculata strict pentru doar 10 ani lucrati sau pensia va fi zero din lipsa a minim 15 ani ? Multumesc
Nu va putea beneficia de pensie , intrucat nu are indeplinita conditia stagiului minim de cotizare de 15 ani.

Probabil dupa intrarea in vigoare a noii legi a pensiilor.