avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1199 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație creștere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație creștere copil

Bună ziua! As dori sa știu dacă se poate sista indemnizația de creștere copil în condițiile în care obțin venituri din închirierea unui apartament. Asta în condițiile noilor modificări la codul fiscal. Mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:38, 16 Martie 2018
Intrebati la AJPIS .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inchiriere apartament pe perioada concediului de crestere copil Letutza Letutza Buna ziua, As dori sa stiu, daca sunt in concediu de crestere copil si doresc sa inchiriez un apartament pentru care o sa iau o anumita suma. Este posibil sa ... (vezi toată discuția)
Despre venituri din chirii si indemnizatie crestere copil! alexandrapu alexandrapu Buna ziua! Daca detin un apartament impreuna cu sotul pentru care obtin venituri din chirie de 15.000 lei/an (contract inregistrat la anaf pe numele meu) , pot ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil Ioan-T Ioan-T O proaspata mamica ar dori sa afle daca are dreptul la indemnizatia pentru cresterea copilului, in urma noilor modificari legislative intrate in vigoare la 1 ... (vezi toată discuția)