avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata cas și cass persoane fără venituri
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata cas și cass persoane fără venituri

Cum este reglementată plata cas și cass după aprobarea ordonanței de urgenta privind declarația unica?
Pot plăti la anaf ambele contribuții? Am completat o data declaratia 604, trebuie sa completez acum alta declaratie (declarația unica)? Pot plăti în continuare lunar sau va trebui sa plătesc toată suma datorata o data? Va mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Plata cass persoane fara venituri catalinapredescu catalinapredescu Am completat în februarie 2018 declaratia 604 pe o perioada de 12 luni. De atunci plătesc lunar cass de 190 ron. Odată cu apariția noii declarații unice ... (vezi toată discuția)
Declaratii anaf contributie cass carmela6 carmela6 Am depus declaratia 604 si am bifat ca voi plati lunar pe o perioada de 12 luni,dar nu mai putin de 12 luni consecutive.Am platit ianuarie,februarie si martie. ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ! vreau sa platesc asigurare de sanatate ,caci nu mai ... daniel cucu daniel cucu Buna ziua ! Vreau sa platesc asigurare de sanatate ,caci nu mai sant asigurat. Unde si ce suma lunara, pentru a fi asigurat in continuare , la sistemul de ... (vezi toată discuția)